Namiot dachowy na samochód osobowy

Namiot nie musi być rozkładany na ziemi, nie jest to jedyna możliwość jego zastosowania. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się namioty na samochód osobowy.

Jedyne warunki, jaki trzeba spełnić, aby móc wykorzystać namiot właśnie w taki sposób to posiadanie auta o nośności dachu minimum 75 kg oraz o odpowiedniej względem rozmiarów namiotu szerokości. Może on zostać rozłożony zarówno na dachu samochodu terenowego, jak i kombi. Dlaczego warto zastanowić się nad zabraniem w podróż takiego właśnie namiotu? Pamiętaj o tym, że pogoda bywa nieprzewidywalna. Może się zdarzyć, że w okolicach miejsca, które wybrałeś na nocleg spadnie intensywny deszcz akurat w tym dniu, w którym uczestnicy wycieczki będą tam spać. Powstanie wtedy błoto, pojawią się kałuże. Nikt specjalnie chętnie nie będzie rozkładał na ziemi namiotu w takim miejscu. Co innego, gdy istnieje możliwość spędzenia nocy na dachu samochodu osobowego, na dodatek w miarę komfortowych warunkach. Uczestnicy wycieczki znajdą się wtedy z daleka od wilgotnej, błotnistej ziemi. Kolejną zaletą podjęcia decyzji o wyborze właśnie takiego rozwiązania jest możliwość skutecznego zabezpieczenia się przed wizytą nieproszonych nocnych gości, jakimi są dzikie zwierzęta – zobacz namiot rozkładany na dachu samochodu.

Jeżeli planujesz nocleg w pobliżu lasu powinieneś liczyć się z tym, że w nocy zaciekawione zwierzęta przyjdą sprawdzić, kto złożył im wizytę. Z pewnością bezpieczniej jest więc nocować wysoko ponad powierzchnią ziemi, niż w namiocie na niej ustawionym. Warto również wspomnieć o tym, że z dachu samochodu osobowego można podziwiać ciekawe widoki o poranku, gdy uczestnicy wycieczki się obudzą. Na pewno widać będzie stąd więcej, niż wtedy, gdybyś spoglądał na okolicę z poziomu gruntu. Jesteś zainteresowany zakupem namiotu na samochód osobowy? Chcesz, aby był to produkt najwyższej jakości? Zapraszamy na stronę naszej firmy. Zapoznaj się z ofertą i wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najlepsze. W razie wątpliwości możesz liczyć na naszą profesjonalną poradę.